W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klasy III realizują Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Czytam z Klasą Lekturki spod Chmurki. Cały październik intensywnie przygotowywały się i realizowały poszczególne zadania. Począwszy od uszycia chmurki Tosi, poprzez wybór i czytanie lektury "Dzieci z Bullerbyn", wykonanie autorskich lekturników, budowę Bullerbyn, aż do dnia dzisiejszego, czyli pokazu mody dzieci z Bullerbyn. Uwielbiamy ten program, bo oprócz realizacji podstaw edukacyjnych możemy być kreatywni, spontaniczni, a w tym roku kształtować swoją cechę osobowości jaką jest dobroczynność. W roku bieżącym program jest realizowany jako innowacja pedagogiczna.
Czytam z klasą
Laboratoria Przyszłości
Uczniowie klasy III w ramach programu Laboratorium Przyszłości zbudowali Bullerbyn wykorzystując do tego klocki LEGO. Świetnie się bawiły i wprowadziły nutę nowoczesności konstruując trasę dla ozobota
Szkoła pamięta
Dzień Edukacji Narodowej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas IV-VIII przygotowali program artystyczny, w którym młodzi aktorzy zaprezentowali w sposób nieco humorystyczny różne typy nauczycieli. W przedstawieniu nie zabrakło skocznych piosenek i tańców specjalnie dla nauczycieli. Po części artystycznej uczniowie rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły kwiaty, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli pedagogom drobne upominki dziękując za ich pracę.
Uroczystość wywołała uśmiech na twarzach zarówno nauczycieli, jak i uczniów.
W części oficjalnej głos zabrał Dyrektor szkoły- Romuald Kimet, który złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękował za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.
Uroczystość pasowania na ucznia
W piątek 13 października odbyła się w naszej szkole bardzo ważna uroczystość - Pasowanie
na Ucznia. Uczniowie klasy I w odświętnych strojach śpiewali piosenki i recytowali wiersze.
Akt pasowania dokonany został symbolicznym ołówkiem przez Dyrektora szkoły. Oficjalne przyjęcie
uczniów do społeczności szkolnej były wyjątkowym przeżyciem dla uczniów i ich rodziców.
Pierwszoklasiści udowodnili, że są gotowi do nauki i wyzwania jakie przed nimi stawia nowa rola
ucznia. W niezwykle podniosłej atmosferze przed sztandarem szkolnym uczniowie ślubowali być
dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę oraz swoją nauką i zachowaniem sprawiać
radość rodzicom i nauczycielom. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w nauce!5
Dzień Edukacji Narodowej
#LaboratoriaPrzyszłości
We wrześniu w ramach Programu #LaboratoriaPrzyszłości klasa 5 i 6 wykonywała na drukarce 3D modele pomocy dydaktycznych przydatnych do nauki biologii. Każdy uczeń klasy 6 wydrukował szkielet kręgowca- węża, którego miał za zadanie pokolorować i nadać imię.
Natomiast uczniowie klasy 5 drukowali modele komórki roślinnej, którą mieli pokolorować wg schematu w książce.
#SprzątamyDlaPolski
To już dziś! FINAŁ akcji #SprzątamyDlaPolski!
Pokażmy, że mamy w swoich sercach dobro naszego środowiska!
4 października - w dzień wspomnienia św. Franciszka z Asyżu - patrona zwierząt, ekologów i ekologii - obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt oraz finał akcji #Sprzątamy Dla Polski!
W tym dniu Szkoła Podstawowa im.K.Kremera w Bobrówku włączyła się do 6 edycji akcji #SprzątamyDlaPolski. Uczniowie oraz przedszkolaki wraz ze swoimi nauczycielami zaopatrzeni w rękawiczki jednorazowe i worki foliowe posprzątali zielone tereny publiczne naszej miejscowości.
⬇⬇⬇
Europejski Dzień Języków
Wczoraj na lekcjach języka angielskiego w klasach VII i VIII obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Wydarzenie to ma również podkreślić znaczenie wszystkich języków jakimi porozumiewamy się w Europie. Na lekcji pojawiły się flagi państw krajów europejskich, hymny, ciekawostki, a nawet tradycyjne takie jak polski bigos, turecki kebab, francuskie rogaliki czy hiszpańskie Churros.😊😋
4
Bezpieczna droga do szkoły
W piątek 22 września 2023 r. do szkoły przybyli funkcjonariusze Komendy PowiatowejPolicji w Strzelcach Krajeńskich. Przeprowadzili z uczniami klas I-III spotkanie dotyczące bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Policjanci przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się i zachowania na drodze oraz przestrzegali przed niewłaściwym zachowaniem w jej pobliżu. Szczególnym uwagę zwrócili na bezpieczną jazdę rowerem. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez funkcjonariuszy i wykazali się dużą wiedzą na temat przepisów ruchu drogowego. W nagrodę wszyscy otrzymali opaski odblaskowe. Mamy nadzieję, że to spotkanie wpłynie na poziom bezpieczeństwa naszych uczniów.
Zajęcia odbyły się w ramach programu „Szkoła Promująca Zdrowie”.
Dzień Przedszkolaka
Dziś 20 września w grupach przedszkolnych obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.🥳🥳
Z okazji tego wyjątkowego święta, przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnych zabaw ruchowych organizowanych w sali oraz na świeżym powietrzu. Muzyka, gwar i śmiech w naszych salach rozbrzmiewały już od samego rana.🧒👧🎶
Bardzo dziękujemy panu Dyrektorowi i panu Burmistrzowi za odwiedziny i słodkie upominki.🫶
Był to wspaniały dzień radosnej zabawy, pełen słońca i uśmiechów wszystkich dzieci.🤩🥳
„Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat” – J. Korczak.❤️
Pamiętamy o SYBIRAKACH
Dzisiaj w progach I LO w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste zakończenie konkursu "Znaki pamięci o Sybirakach w województwie lubuskim". Pani Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty wręczyła nagrody i wyróżnienia. Wśród zwycięzców znalazła się nasza tegoroczna absolwentka Aleksandra Augustyniak. Uroczystość uświetnili swoją obecnością lubuscy Sybiracy.
SPRZĄTANIE ŚWIATA
Wrzesień to miesiąc, w którym jak co roku włączamy się w akcję "Sprzątania Świata", która jest dla dzieci atrakcyjną i aktywną formą edukacji ekologicznej. Jest rzeczywistą lekcją ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety.
Dlatego w minionych dniach nasi uczniowie wraz z wychowawcami pełni zapału wyruszyli na porządkowanie terenu w pobliżu szkoły.
1
NARODOWE CZYTANIE
"Nad Niemnem " Elizy Orzeszkowej lekturą 12. odsłony Narodowego Czytania, które odbyło się 9 września 2023r.Nasza szkoła również wzięła udział w akcji czytelniczej. Narodowe Czytanie to największa w Polsce akcja upowszechniająca czytelnictwo i polską literaturę klasyczną.
Samarytanie z Markowej.
Uczniowie starszych klas zapoznali się z biografią, beatyfikowanej w niedzielę 10 IX, rodziny Wiktorii i Józefa Ulmów oraz ich dzieci. Zamieszkujący w podkarpackiej miejscowości Markowa, Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata, zapewnili schronienie swoim sąsiadom Żydom. W swoim domu bezinteresownie i z narażeniem życia pomagali przetrwać im ten okrutny czas II wojny światowej. Ponieśli najsurowszą karę - śmierć. Uczniowie odbyli wirtualną wizytę w Muzeum Ulmów. Powstała z obszernych materiałów źródłowych IPNu gazetka ujawnia jeszcze wiele innych faktów z życia tej rodziny .
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
Kochani Uczniowie, drodzy Rodzice!
Za moment zabrzmi pierwszy dzwonek, a szkołę nareszcie wypełni uczniowski gwar. Przed Wami nowa wiedza do zdobycia, ale też wyzwania, sukcesy, odkrywanie swoich mocnych stron. Spotkanie starych znajomych, ale także zawieranie nowych przyjaźni.
Życzymy Wam, aby ten rok upłynął nam wszystkim w zdrowiu, był pełen pozytywnych przeżyć, czyniąc nas lepszymi i bogatszymi.
Szczególne życzenia i mnóstwo dobrych myśli kierujemy do naszych pierwszoklasistów. Witajcie w murach naszej szkoły!
Powodzenia!
Dyrektor i Grono Pedagogiczne
❗️
Autobus powrotny---> godzina 11:00.
SZKOŁA ĆWICZEŃ W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM - podsumowanie
SZKOŁA ĆWICZEŃ W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM, to projekt realizowany w partnerstwie z Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym w Gorzowie Wielkopolskim oraz Akademią im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, współfinansowany ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Jego celem była poprawa funkcjonowania systemu wspomagania szkół w zakresie rozwoju u uczniów kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych, tzw. transversal skills, niezbędnych na rynku pracy, jak również doskonalenie nauczania eksperymentalnego oraz metod zindywidualizowanego podejścia do ucznia.
SZKOŁA ĆWICZEŃ W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM powstała poprzez połączenie potencjału 4 szkół, tj. Szkoły Podstawowej nr 15 im. Wojska Polskiego, której nauczyciele mają niezwykłe kompetencje nauczania matematyki, Szkoły Podstawowej nr 3 w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w zakresie kształtowania kompetencji językowych, Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Sportowymi im. Władysława Broniewskiego, w której uczniowie świetnie znają się na programowaniu, a nauczyciele wiedzą, jak wiedzę przekazać i zaszczepić pasję oraz Szkoły Podstawowej nr 16 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 16, w której nauczyciele szkół wspieranych znajdą wsparcie w kształtowaniu umiejętności z zakresu przedmiotów przyrodniczych.
W ramach projektu Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie przeprowadził pogłębioną, diagnozę szkół wspieranych, tj. w Szkole Podstawowej nr 1 i nr 10 w Gorzowie Wielkopolskim, w Szkole Podstawowej w Kamieniu Wielkim, w Bobrówku, w Różankach, w Ściechowie oraz w Lipkach Wielkich. W oparciu o wnioski z przeprowadzonych badań diagnozujących oraz ustalone obszary wymagające wsparcia przygotowany został dla tych szkół plan doskonalenia oparty na metodologii zawartej w ogólnopolskim dokumencie pod nazwą „Model szkoły ćwiczeń”. Ponadto doradcy metodyczni Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego zorganizowali sieć współpracy on-line na platformie doskonaleniewsieci.pl. dla nauczycieli szkół wspieranych.
Realizacji działań związanych z doskonaleniem kadry pedagogicznej towarzyszyło doposażenie nowoczesnych pracowni przedmiotowych, co umożliwiło prowadzenie lekcji pokazowych w innowacyjny sposób, który nie zaburza procesu edukacyjnego, dzięki nieinwazyjnemu systemowi ich rejestracji.
W ramach projektu Szkoła Ćwiczeń w Gorzowie Wielkopolskim:
- w Szkole Podstawowej nr 16 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 16 doposażono pracownię biologiczną, pracownię chemiczną, pracownię fizyczną oraz pracownię geograficzną o łącznej wartości 217.716,95 zł;
- w Szkole Podstawowej nr 3 w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego doposażono pracownię językową o łącznej wartości 61.195,36 zł;
- w Szkole Podstawowej nr 15 im. Wojska Polskiego doposażona została pracownia matematyczna za kwotę 37.037,63 zł;
- a w Szkole Podstawowej nr 6 z Oddziałami Sportowymi im. Władysława Broniewskiego doposażono pracownię informatyczną za kwotę 81.471,06 zł.
Dzięki drugiemu partnerowi projektu, Akademii im. Jakuba z Paradyża, doświadczona kadra pedagogiczna ze szkół tworzących szkołę ćwiczeń, otrzymała wsparcie w postaci szkoleń ukierunkowanych na kształtowanie kompetencji trenerskich biorąc udział w szkoleniach, np. Akademia Trenera, Kurs Coachingu, Wykorzystanie narzędzi TIK w pracy z uczniem, Kurs Change Your Mind. Ponadto nauczyciele mogli również uczestniczyć w różnorodnych szkoleniach doskonalących kompetencje metodyczne, np. Jak uczyć matematyki, aby uczeń i uczennica osiągnęli sukces, Jak uczyć biologii, aby uczeń i uczennica osiągnęli sukces, Jak uczyć chemii, aby uczeń i uczennica osiągnęli sukces, Jak uczyć programowania, aby uczeń i uczennica osiągnęli sukces.
Przygotowani przez Akademię im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim trenerzy szkoły ćwiczeń prowadzili szkolenia kadry pedagogicznej szkół wspieranych z zakresu metod i form pracy dydaktycznej. Wsparcie i doskonalenie realizowane było poprzez organizację warsztatów metodycznych, konsultacji indywidualnych i zbiorowych oraz superwizji. Przeprowadzono lekcje pokazowe w każdym obszarze objętym projektem - matematycznym, informatycznym, językowym i przyrodniczym, w których uczestniczyli nie tylko nauczyciele szkół wspieranych, ale także studenci Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Każda lekcja poprzedzona była omówieniem celów, jakie są stawiane przed uczącymi się, a po zakończeniu zajęć następowało omówienie lekcji i dyskusja nad jej efektywnością.
Wprawdzie kończy się projekt, ale zaczyna się dalsza praca związana z rozwojem szkoły ćwiczeń, włączaniem do sieci wsparcia kolejnych szkół oraz doskonaleniem umiejętności kadry.
Całkowita wartość projektu wyniosła 1 093 105,08 zł, w tym 921 268,96 zł dofinansowanoze środków unijnych, a 171 836,12 zł ze środków dotacji celowej budżetu państwa.
🎓🎓🎓
Koniec lekcji, klasówek i prac domowych - rok szkolny 2022/2023 ZAKOŃCZONY, a przed nami dwa miesiące wakacji.☀️☀️☀️
Uroczyste zakończenie roku szkolnego zgromadziło w progach naszej szkoły wielu gości, m.in. Pana Mateusza Federa Burmistrza Strzelec Krajeńskich, Pana Piotra Kristela przedstawiciela Spartherm Sp. z o.o., Pana Zbigniewa Bortnowskiego właściciela Intermarche w Strzelcach Krajeńskich. Wyżej wymienieni otrzymali statuetkę „Przyjaciel Szkoły”. Dyrektor szkoły Pan Romuald Kimet wręczył świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy, nagrody dla tych, którzy wyróżnili się w nauce, zachowaniu i w sporcie.
Tytuł Prymusa Szkoły otrzymały Aleksandra Augustyniak i Marta Augustyniak.
Zakończenie roku to czas pożegnań, mury naszej szkoły opuściła klasa VIII. Był to moment wzruszający, bowiem po wakacjach ósmoklasiści zmierzą się z kolejnymi wyzwaniami.Życzymy Wam wszystkiego co najlepsze, trzymamy za Was kciuki!
Nie pozostaje nic innego, jak tylko życzyć nam wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji!☀️⛱☀️⛱🏖🏝
Do zobaczenia 4 września.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie