• Bezpieczna droga do szkoły

•      W piątek 22 września 2023 r. do szkoły przybyli funkcjonariusze Komendy PowiatowejPolicji w Strzelcach Krajeńskich. Przeprowadzili z uczniami klas I-III spotkanie dotyczące bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Policjanci przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się i zachowania na drodze oraz  przestrzegali przed niewłaściwym zachowaniem w jej pobliżu. Szczególnym uwagę zwrócili na bezpieczną jazdę rowerem. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez funkcjonariuszy i wykazali się dużą wiedzą na temat przepisów ruchu drogowego. W nagrodę wszyscy otrzymali opaski odblaskowe. Mamy nadzieję, że to spotkanie wpłynie na poziom bezpieczeństwa naszych uczniów.

Zajęcia odbyły się w ramach programu „Szkoła Promująca Zdrowie”.

• Dzień Przedszkolaka

• Dziś 20 września w grupach przedszkolnych obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.🥳🥳
            Z okazji tego wyjątkowego święta, przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnych zabaw ruchowych organizowanych w sali oraz na świeżym powietrzu. Muzyka, gwar i śmiech w naszych salach rozbrzmiewały już od samego rana.🧒👧🎶
            Bardzo dziękujemy panu Dyrektorowi i panu Burmistrzowi za odwiedziny i słodkie upominki.🫶
            Był to wspaniały dzień radosnej zabawy, pełen słońca i uśmiechów wszystkich dzieci.🤩🥳

„Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat” – J. Korczak.❤️

• Pamiętamy o SYBIRAKACH

• Dzisiaj w progach I LO w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste zakończenie konkursu "Znaki pamięci o Sybirakach w województwie lubuskim". Pani Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty wręczyła nagrody i wyróżnienia. Wśród zwycięzców znalazła się nasza tegoroczna absolwentka Aleksandra Augustyniak. Uroczystość uświetnili swoją obecnością lubuscy Sybiracy.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA

• Wrzesień to miesiąc, w którym jak co roku włączamy się w akcję "Sprzątania Świata", która jest dla dzieci atrakcyjną i aktywną formą edukacji ekologicznej. Jest rzeczywistą lekcją ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety.

Dlatego w minionych dniach nasi uczniowie wraz z wychowawcami pełni zapału wyruszyli na porządkowanie terenu w pobliżu szkoły.

• NARODOWE CZYTANIE

• "Nad Niemnem " Elizy Orzeszkowej lekturą 12. odsłony Narodowego Czytania, które odbyło się 9 września 2023r.Nasza szkoła również wzięła udział w akcji czytelniczej. Narodowe Czytanie to największa w Polsce akcja upowszechniająca czytelnictwo i polską literaturę klasyczną.

• Samarytanie z Markowej.

• Uczniowie starszych klas zapoznali się z biografią, beatyfikowanej w niedzielę 10 IX, rodziny Wiktorii i Józefa Ulmów oraz ich dzieci. Zamieszkujący w podkarpackiej miejscowości Markowa, Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata, zapewnili schronienie swoim sąsiadom Żydom. W swoim domu bezinteresownie i z narażeniem życia pomagali przetrwać im ten okrutny czas II wojny światowej. Ponieśli najsurowszą karę - śmierć. Uczniowie odbyli wirtualną wizytę w Muzeum Ulmów. Powstała z obszernych materiałów źródłowych IPNu gazetka ujawnia jeszcze wiele innych faktów z życia tej rodziny .

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

• Kochani Uczniowie, drodzy Rodzice!

Za moment zabrzmi pierwszy dzwonek, a szkołę nareszcie wypełni uczniowski gwar. Przed Wami nowa wiedza do zdobycia, ale też wyzwania, sukcesy, odkrywanie swoich mocnych stron. Spotkanie starych znajomych, ale także zawieranie nowych przyjaźni.

Życzymy Wam, aby ten rok upłynął nam wszystkim w zdrowiu, był pełen pozytywnych przeżyć, czyniąc nas lepszymi i bogatszymi.

Szczególne życzenia i mnóstwo dobrych myśli kierujemy do naszych pierwszoklasistów. Witajcie w murach naszej szkoły!

Powodzenia!

Dyrektor i Grono Pedagogiczne